Lato to czas kiedy wszyscy chcą wyglądać atrakcyjnie, mieć piękną złotą opaleniznę prezentować wysportowane ciało. Nie każdy ma jednak cierpliwość do wielogodzinnego leżenia na słońcu.

Czy więc istnieją jakieś szybsze sposoby na zdobycie opalenizny?

Oczywiście że tak. Z pomocą przychodzą choćby kosmetyki brązujące, samoopalacze, opalanie natryskowe, czy również solarium. Solarium jest idealną propozycją dla ludzi którym na co dzień brakuje czasu na tradycyjne opalanie jak również dla tych, którzy liczą na szybkie efekty w solarium, bowiem uzyskanie opalenizny trwa kilkanaście minut. Tyle wynosi średnia sesja. Opalenizna pojawia się już po kilku godzinach. Istnieją specjalne profesjonalne kosmetyki do użytku w solarium, których zadaniem jest dodatkowo przyśpieszenie pojawienia się opalenizny. Ponadto skorzystać można ze specjalnych bronzerów. Przyśpieszacz opalania w połączeniu z bronzerem daje bardzo szybki efekt opalenizny. Jeśli bronzer zawiera w składzie naturalne składniki, wówczas opalenizna pojawia się tuż po aplikacji. Może być również tak, że będzie ona widoczna kilka godzin po sesji opalania.

Bronzery są kosmetykami łatwymi w aplikacji. Przed sesją opalania dobrze jest zrobić peeling całego ciała, odpowiednio nawilżyć skórę. Takie zabiegi należy przeprowadzić odpowiednio wcześniej. Natomiast tuż przed samym wejściem do kabiny można użyć bronzera. Do wyboru są bronzery przeznaczone do całego ciała, bądź też specjalne wyłącznie do twarzy oraz do trudno opalających się części ciała na przykład bronzery do nóg. Bronzer wystarczy dokładnie rozsmarować na powierzchni ciała, dokładnie go wcierając.

Profesjonalnymi kosmetykami do opalania w solarium są bronzery Soleo. Można je kupić na stronie internetowej http://sklep.soleo.pl/bronzery-soleo-117

Bronzery te zawierają w swoim składzie zarówno substancje powierzchniowo brązujące skórę takie jak DHA, beta karoten, wyciągi z orzecha włoskiego, czy również różnego rodzaju olejki na przykład z marchewki. Substancje te pod wpływem utleniania się na skórze nadają jej brązowy kolor. Na podanej stronie kupić można bronzery w większej tubie bądź też jednorazowych saszetkach. To również jest wygodna forma, gdyż wybierając się na sesję opalania wystarczy zabrać ze sobą saszetkę. Każda taka saszetka wystarcza na jedną aplikację.

Wybierając się do solarium do wyboru są łóżka leżące bądź kabiny stojące. W tych stojących można liczyć na dokładniejszą opaleniznę, gdyż promieniowanie jest w stanie dotrzeć do większej powierzchni ciała. Kilkunastominutowa sesja w połączeniu z bronzerem da w rezultacie niesamowite efekty piękną, brązową, złocistą opaleniznę. Warto również pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji po opalaniu w solarium. Specjalne kremy po opalaniu dodatkowo przedłużą i utrwala uzyskany kolor.

Jeśli chce się więc ograniczyć częstotliwość wizyt w solarium warto używać profesjonalnych kosmetyków do opalania. Kosmetyki Soleo są godne polecenia zawierają bowiem w swoim składzie wiele aktywnych składników nawilżających oraz regenerujących skórę.