Słońce to życie, słońce to energia, bez której nie istniałoby życie na ziemi. Warto więc korzystać z dobrodziejstw promieni słonecznych. Należy to jednak robić z umiarem, tak aby nie wyrządzić sobie, swojemu ciału krzywdy. Istnieje kilka ważnych zasad, które powinno się przestrzegać korzystając z kąpieli słonecznych, ale również podczas korzystania z solarium.

Z pewnością należy mieć świadomość, że długie przebywanie w promieniowaniu UVA szkodzi skórze. Te promienie docierają wgłąb skóry i uszkadzają włókna kolagenowe przyczyniając się tym samym do starzenia się skóry a niekiedy nawet mogą powodować nowotwory. Ponadto to promieniowanie UVA odpowiada za wygląd włosów i paznokci. Promieniowanie UVA powoduje, że opalenizna pojawia się w krótkim czasie bo już po 24-48 godzinach. Utrzymuje się ona jednak krócej od tej wywołanej promieniowaniem UVB. Ta z kolei jest trwalsza, ale na jej pojawienie czeka się znacznie dłużej bo może się ona pojawić nawet dopiero po 21 dniach.

Bez względu na to jaką formę opalania się wybierze odpowiednia pielęgnacja jest niemal konieczna. Przed opalaniem (ale nie bezpośrednio przed wyjściem na słońce) należy zrobić peeling całego ciała. Pozwoli to uzyskać równomierny koloryt skóry, gdyż zrogowaciały naskórek zostanie usunięty. Niezbędne jest również odpowiednie nawilżenie ciała. Jeśli udaje się do solarium to zalecane jest korzystanie z odpowiednich profesjonalnych kosmetyków. Kosmetyki do opalania w solarium mają odpowiedni skład, który przyśpieszy nam pojawienie się opalenizny. Składnikiem, który to powoduje jest między innymi L-tyrozyna, działająca jak soczewka. Ona właśnie skupia promieniowanie i pozwala mu wniknąć głębiej w skórę, przyśpieszając tym samym uwalnianie się melaniny czyli barwnika odpowiadającego za kolor skóry. Takie przyśpieszacze do opalania można kupić na stronie https://sklep.soleo.pl/. Soleo to profesjonalne produkty dedykowane osobom, które lubią korzystać z solarium. Jest to wygodna forma opalania. Zdecydowanie pozwala oszczędzić czas. Jedna sesja kilkunastominutowa zastąpi około dwugodzinne przebywanie na słońcu. Efekty pojawiają się więc znacznie szybciej. Ponadto można skorzystać z odpowiednich kosmetyków takich jak przyśpieszacze opalania potęgujące efekt. Do wyboru są również kosmetyki z bronzerem, który natychmiast zmieni odcień skóry. A dla osób lubiących glow jest bronzer z błyszczącymi, delikatnymi drobinkami. Soleo to również kosmetyki po opalaniu. Jak wiadomo skóra po ekspozycji na promieniowanie wymaga specjalnej pielęgnacji. Należy ją odżywić, nawilżyć i wzbogacić. Soleo ma w swoim składzie zarówno substancje łagodzące: pantenol, alantoinę, ale także kompleks witamin A,E olej z oliwek, wyciąg z orzecha włoskiego oraz wiele innych aktywnych substancji, które pielęgnują skórę oraz utrwalą uzyskaną już opaleniznę.

Każdy kto choć raz korzystał z solarium wie jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry, jak ważne jest nawilżenie i odżywienie. Po użyciu odpowiedniego kosmetyku wygląd skóry poprawia się natychmiastowo.