Macierzyństwo jest dla wielu kobiet spełnieniem marzeń. Wychowywanie małego dziecka przynosi wiele radości, ale wiąże się również z pewnymi utrudnieniami.

Już samo urodzenie dziecka jest nie lada wyczynem. A co mówić o jego późniejszym wychowaniu, pielęgnacji oraz karmieniu. Kobieta , która karmi piersią małe dziecko musi się liczyć z tym, że nie będzie mogła wykonywać wszystkich czynności, takich, które wykonuje się normalnie w życiu codziennym. Ograniczenia dotyczą na przykład spożywania pewnej grupy pokarmów szczególnie tych wzdymających, pikantnych, surowych, ale również innych czynności, takich jak uprawianie niektórych sportów, zwłaszcza ekstremalnych, korzystania z sauny itd.

Często pojawiają się pytania na temat tego czy kobieta która karmi piersią może się opalać. Pojawiają się również pytania czy kobieta która karmi piersią może chodzić na solarium. Oba te pytania nurtują wiele matek, które chociaż często zmęczone opieka nad małym dzieckiem to chcą wyglądać atrakcyjnie. Obawiają się jednak czy promieniowanie UV nie będzie miało negatywnego wpływu na ilość oraz jakość pokarmu.

Kobieta ,która wygląda ładnie, jest zadbana, ma o wiele lepsze samopoczucie. Jest mniej poirytowana, nie denerwuje się tym, że może być odbierana przez innych jako zaniedbana. Już nawet samo wykonanie makijażu, zamiana dresów na spódnicę powoduje uśmiech na twarzy młodej mamy. Ciężko im czasem wygospodarować trochę czasu dla siebie, ale jeśli mogą liczyć na czyjąś pomoc to chętnie z niej korzystają. Każdy czasem musi odpocząć i o siebie zadbać. Młode mamy również. Wyjdzie to wszystkim na lepsze zarówno dla mamy jak i dla dziecka. Bo szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko.

Z tego też właśnie powodu młode mamy chcą zdobyć chociaż trochę opalenizny, aby prezentować się ładniej, lepiej się czuć sama ze sama ze sobą.

Czy karmiąc piersią można się opalać?

Według ekspertów nie ma przeciwwskazań do tego aby kobieta karmiąca piersią mogła się opalać na plaży jak i w solarium. Czynności te jednak należy robić z umiarem. Przy opalaniu na słońcu nie wolno dopuszczać do przegrzania organizmu, należy pić większą ilość wody, również należy pamiętać o ochronie skóry kremem przeciwsłonecznym. Jeśli kremem takim smaruje się również piersi należy pamiętać o tym aby zmyć z brodawek krem przed karmieniem dziecka.

Także podczas opalania w solarium należy zachować umiar. Najkorzystniej będzie udać się na sesję opalającą raz w tygodniu i nie dłużej niż na kilka minut. Podczas sesji opalania warto zakryć piersi, które są szczególnie wrażliwe na promieniowanie, a ono dodatkowo może je ono nadto wysuszyć bądź też podrażnić. Konieczne jest również, aby po wizycie w solarium umyć piersi zanim zacznie się karmić niemowlaka. Nie ma również przeciwwskazań do stosowania kremów brązujących oraz samoopalaczy. Tutaj również należy pamiętać o myciu piersi przed karmieniem.

Umiar oraz zdrowy rozsądek podczas opalania pozwoli uniknąć pojawienia się na skórze nieestetycznych przebarwień, które czasem trudno jest usunąć.

Podsumowując podczas karmienia piersią można korzystać z solarium jednak niech sesje opalające odbywają się rzadziej oraz trwają nieco krócej.