Bronzery są kosmetykami z którymi z pewnością spotkały się osoby uczęszczające do solarium. Z pewnością jest to pierwsza pomoc w przypadku, kiedy opalenizna utrzymuje się na skórze bardzo krótko.

Czemu opalenizna tak szybko schodzi?

Często zdarza się tak, że latem intensywnie opalaliśmy się (bez aplikacji bronzera ) potem przez pewien czas cieszyliśmy się piękną brązową opalenizna lecz w domu, po długiej relaksującej kąpieli okazało się, że z pięknej opalenizny pozostało niewiele.

Dlaczego tak się dzieje? Co można zrobić aby przedłużyć opaleniznę?

Warto najpierw przypomnieć sobie co to jest opalenizna. A jest to w zasadzie stan przejściowy dla skóry. Gdyż ona zmienia swój kolor pod wpływem promieniowania słonecznego. Kiedy ciało wystawi się na promieniowanie słoneczne wówczas zwiększa ono produkcję ciemnego barwnika czyli melaniny po to, aby on chronił głębsze warstwy skóry przed szkodliwym, nadmiernym działaniem promieniowania. Jeśli więc systematycznie nie powtarza się ekspozycji na słońce wówczas oczywistym jest to, że skóra przestaję się obronić, bo nie ma takiej potrzeby, a tym samym staje się coraz bledsza i w ostateczności opalenizna znika. Ciekawostką jest również to, że opalenizna uzyskana w krajach egzotycznych, czyli na przykład na południu Europy zniknie szybciej niż ta uzyskana w naszym kraju.

Aby na dłużej zatrzymać brązowo złocisty odcień skóry warto używać odpowiednich kosmetyków. Z pomocą przychodzą tutaj bronzery, których zadaniem jest pogłębienie uzyskanej opalenizny, przedłużenie i jak również ogólna pielęgnacja skóry wysuszonej i zniszczonej słońcem. Składnikami bronzerów są między innymi:

  • Bronzer DHA
  • przyśpieszacz l-tyrozyna
  • erytruloza
  • Witaminy
  • algi
  • aloes,
  • kolagen
  • olejek jojoba
  • masło Shea
  • Algi,

Na stronie Soleo https://sklep.soleo.pl/bronzery-soleo-117 można kupić bronzery które są połączeniem bronzera oraz przyśpieszacza opalania co gwarantuje perfekcyjną, ciemną, głęboką opaleniznę. Ponadto po użyciu takiego kosmetyku skóra jest nawilżona, wygładzona, widocznie bardziej elastyczna.

Wybierać po można pomiędzy różnego rodzaju bronzerami. Jedne są delikatniejsze inne natomiast mają mocniejsze działanie, w zależności od potrzeb danej osoby.

Bronzer jest kosmetykiem który uwielbiają osoby oczekujące szybkiego efektu opalania, lubiące mocną, głęboką opaleniznę. Warto zapoznać się z ofertą kosmetyków Soleo jest ona bogata zarówno w kosmetyki dedykowane do opalania delikatnej skóry twarzy, jak również takich które przeznaczone są do trudno opalających się części ciała takich jak nogi. Jeśli więc wybierasz się do solarium i potrzebujesz uzyskać szybko mocną opaleniznę bronzer jest kosmetykiem idealnym dla ciebie.

W przypadku naturalnych bronzerów efekt opalenizny widoczny jest już bezpośrednio po nałożeniu kosmetyku. Natomiast w przypadku innych bronzerów zawierających powierzchniowo brązujące substancje takie jak DHA, beta-karoten, wyciąg z orzecha włoskiego, ekstrakt z henny, olej z marchewki efekt opalenizny pojawia się po kilku godzinach.